Author Topic: Twitter, Hesapları Neden Kapattı!  (Read 8427 times)

batuhan

  • Guest
Twitter, Hesapları Neden Kapattı!
« on: August 19, 2016, 11:33:54 AM »
Terörizmle en çok mücadele eden sosyal ağ platformlarından olan Twitter, geçtiğimiz Şubat ayından bu yana 235 bin hesabı kapattığını duyurdu.

Terörizm tüm dünyanın ortak sorunu ve hükümetlerle birlikte sosyal ağ platformlarının da bu anlamda üzerinde büyük bir sorumluluk var. Zira teröristlerin yalnızca sosyal ağ üzerinden değil, mobil uygulamalarla da birbirleriyle iletişime geçip terör propagandaları yaptığı biliniyor. Twitter, üzerine düşen görevi yerine getirdiğini açıklayarak geçtiğimiz Şubat ayından bu yana toplam 235 bin hesabı kapattığını duyurdu.
Bu 6 aylık süre içerisinde teröre destek veren hesapların sitede geçirdikleri sürenin ve takipçi sayılarının da gün geçtikçe azaldığı belirtiliyor. Ayrıca terör yanlısı hesapları ve içerikleri takip eden ekibin de giderek genişlediğini belirten Twitter, kapatılan hesapların başka isimlerle tekrar hesap açmasının önüne geçilme konusunda da büyük aşama kaydettiklerini açıkladı.2015 yılından bu yana engellenen hesapların oranında %80’lik bir artış yaşandığı belirtilirken, büyük çoğunluğunu terörle bağlantılı hesaplar olduğu açıklandı.