Author Topic: Visa İle Ödemelerimi Nasıl takip Edebilirim ?  (Read 7907 times)

Aymet Forum

  • Administrator
  • Jr. Member
  • *****
  • Posts: 82
Visa İle Ödemelerimi Nasıl takip Edebilirim ?
« on: June 27, 2013, 05:51:43 PM »
Mağazamızda Aymet Ticari Muhasebe programını kullanmaktayız. Nakit girişlerimiz haricinde Visa gibi ödeme seçeneklerimiz mevcut, firmamıza ait iki adet pos cihazımız var. Bu pos cihazları ile tarafıma yapılan ödemeleri nasıl takip ederim.?

CEVAP:
   Aymet Yazılım paketlerindeki standart kurulumda veri tabanında MERKEZ KASA kayıtlıdır. Yeni kasalar ekleyerek tahsilat çeşitlerinizi artırabilirsiniz.
   Öncelikle FİNANS menüsünden KASA bölümüne oradan KASA LİSTESİ ne giriş yapın. Açılan KASA LİSTESİ penceresinde yukarıda bahsetmiş olduğumuz MERKEZ KASA kaydını göreceksiniz. Aynı şekilde yeni bir kasa kaydı oluşturmak için pencerede “INS” tuşuna basın. Açılan KASA LİSTESİ EKLEME penceresindeki KASA KODU ve AÇIKLAMA alanlarını doldurun.Örnek olarak; KASA KODU:101 – AÇIKLAMA:Ziraat Bankası POS yazılabilir.TAMAM butonuna bastıktan sonra kasa kaydınız pencerede belirecektir.

Kontrol:
   Yeni bir Satış faturası açın ve gerekli alanları doldurduktan sonra faturayı KAPALI konumuna getirin. Bu seçimi işaretlediğinizde program sizden kasa seçimi isteyecektir.
Seçim penceresini açın ve Yukarıda kaydetmiş olduğunuz kasayı onaylayın. Son olarak DEĞİŞİKLİKLERİ KAYDET butonuna basarak faturanızı kaydedin.
   FİNANS menüsünden KASA bölümüne geçin ve KASA BAKİYE RAPORU nu açın. Kriter seçim penceresinde KASA KODU kriterinde bulunan (…) KASA LİSTESİ seçim penceresini  açın ve yeni kaydettiğiniz kasayı seçerek TAMAM butonuna basın. Tekrar kriter penceresinde TAMAM butonunu seçtiğinizde biraz önce yeni kasaya ilişkin yapılan kayıt ekranda gösterilen raporda yer alacaktır.Ek Olarak:
   Kasaya ait detaylı bir görüntüleme için FİNANS menüsünden KASA / KASA EKSTRESİ seçimiyle açılacak rapor daha ayrıntılı olacaktır.
« Last Edit: July 01, 2013, 02:05:30 PM by ahmet »