Author Topic: IBM’den sahtecilik ve güvenlik sorunlarına karşı yeni hamle  (Read 1336 times)

Aymet

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 108
    • View Profile
IBM, dünyanın önde gelen kurumlarının internet hacker’lardan ve dolandırıcılıktan korunmasına yardımcı olan Trusteer şirketini satın alacağını duyurdu. Güvenlik alanındaki bir diğer duyuru da yeni kurulması planlanan IBM İnternet Güvenliği Yazılımı Laboratuvarı oldu.


IBM, kuruluşları finans alanındaki sahtecilik vakaları ve gelişmiş güvenlik tehditleri karşısında korumaya yardımcı olan, önde gelen yazılım sağlayıcısı Trusteer şirketini satın alacağını duyurdu. Bu satın alma ile bulut üzerinde sunulan yazılım ve hizmetlere yapışan yatırımlar bir adım ileri taşınıyor.
Yeni duyurunun bir parçası olarak IBM; 200’ün üzerinde Trusteer ve IBM araştırmacısının ve geliştiricisinin mobil ve uygulama güvenliği, gelişmiş tehditler, casus yazılımlar, sahtecilik karşıtlığı ve mali suçlarla ilgili çalışmak üzere bir araya geleceği bir internet güvenliği yazılımı laboratuvarı kuracağını da bildirdi.
2006 yılında kurulan ve dünyanın çeşitli şehirlerinde ofisleri bulunan Trusteer, çok sayıda finans kurumu da dahil olmak üzere yüzlerce şirkete web uygulamalarını, çalışan ve müşteri bilgisayarlarını ve mobil aygıtları tehditlerden korumaya yardımcı olan çözümler sunuyor.