Author Topic: MÜŞTERİ BİLGİLERİNİ ÇALDIRANA CEZA GELİYOR  (Read 1318 times)

Aymet

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 108
    • View Profile
MÜŞTERİ BİLGİLERİNİ ÇALDIRANA CEZA GELİYOR
« on: August 09, 2016, 02:45:35 PM »
Sophos, siber casusluk ve diğer nedenlerle yaşanan kurumsal veri kayıplarını önlemek amacıyla en yaygın platform desteğine sahip senkronize şifreleme çözümü Sophos SafeGuard Encryption 8’i duyurdu.
Kapsamlı güvenlik çözümlerinin kurum genelinde standart süreç haline getirilmesinin küresel güvenlik regülasyonlarına uyumu hızlandıracağına dikkat çeken Sophos Uç Nokta Güvenlik Grubu Yöneticisi Dan Schiappa,  25 Mayıs 2018’de yürürlüğe girecek Avrupa Birliği Genel Veri Güvenliği Regülasyonu gereğince, Avrupa Birliği vatandaşlarının bilgilerini kullanarak hizmet sunan şirketlerin verilerinin çalınması durumunda yıllık küresel cirolarının yüzde 4’üne varan oranda cezalarla karşı karşıya kalacakları hatırlatmasında bulundu


Yeni nesil tehditlerle mücadelede ağ ve uç nokta güvenliğine yönelik çözümler sunan Sophos, siber casusluk ve diğer nedenlerle yaşanan kurumsal veri kayıplarını önlemeye yönelik geliştirdiği şifreleme çözümü Sophos SafeGuard Encryption 8’i duyurdu. Mobilden masaüstüne, yerel ağlardan bulut tabanlı paylaşım ortamlarına kadar tüm erişim noktalarında ideal bilgi güvenliğini sağlamak amacıyla tasarlanan Sophos SafeGuard Encryption 8, Windows, Mac, iOS ve Android platformlarının tümü için kesintisiz, şeffaf ve etkin koruma sağlıyor.
Bugüne dek kurumsal verilerin şifrelenmesine dayalı güvenlik çözümlerinin kullanımının zor olarak algılandığına ve yeterince yaygınlaşmadığına dikkat çeken Sophos Uç Nokta Güvenlik Grubu Yöneticisi Dan Schiappa, “Sophos’un yaptığı araştırmaya göre, bilgi teknolojileri yöneticilerinin yalnızca yüzde 29’u kurum içindeki akıllı telefonları, yüzde 43’ü Mac bilgisayarları şifreleyerek güvenliğini sağlıyor. Bu da kurumlardaki sistemlerin önemli bir bölümünde saklanan verilerin risk altında olduğu anlamına geliyor” dedi.Yalnızca bilgisayarlardaki sabit diskleri şifrelemenin cihazın çalınması ve kaybı durumunda bilgi güvenliği sağladığını, oysa günümüzde verinin sürekli hareket halinde olan ve el değiştiren bir kavram olarak güvenliğe dair farklı ihtiyaçları olduğunu ifade eden Schiappa, şunları söyledi:

“Günümüzde sadece cihazlarınızda sakladığınız verilerin değil, mobil erişime açtığınız, bulut üzerinden paylaştığınız, cihazlar arasında aktardığınız verilerin de güvenliğini sağlamak zorundasınız. Sophos olarak veri güvenliğinin basit ve şeffaf olarak sunulduğu ortamlarda, kullanıcıların da bunu kolayca benimsediğini ve uyum sağladığını gördük. Bu nedenle, kurumların ve çalışanların ihtiyaçlarını göz önüne alarak Sophos SafeGuard Encryption 8’i baştan tasarladık. Sophos SafeGuard Encryption 8, kurum içinde üretilen her dosyayı ilk andan itibaren şifreleyerek koruma altına alıyor ve dolaşıma girdiği her noktada yetkisiz erişime karşı koruma sağlıyor.”