Author Topic: Wslik Pvp Serverler Güvenlik Nasıl Sağlanıyor ?  (Read 1502 times)

Aymet

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 108
    • View Profile
Wslik Pvp Serverler Güvenlik Nasıl Sağlanıyor ?
« on: August 12, 2016, 04:44:23 PM »
Güvenliğin önemli olduğu bir başka konuyu yakından balıyoruz...

Güvenlik konusunda wslik pvp serverler tanıtım sitesinde kendi adreslerini tanıtımını yaparken birbirinden ilham alıyor diyebiliriz. Kurucular diğer kurulan wslik pvp serverlere bakarak nasıl güvenlik önlemi aldığı konusunda fikir sahibi oluyor veya paylaşmak yada satmak isteyen olursa wslik pvp serverlerin sahipleri güvenlik yazılımları alarak sunucuya saldırılardan ve wslik pvp serverlerin dosyalarına saldıran kişilerden rahatlıkla korunabiliyor.
Saldırı anında devreye giren yazılım sayesinde saldırılmak istenen açık kapanıyor ve saldırı bloke edilmiş oluyor. Sunucu ile bu konu üzerinde anlaşma yapabilecek wslik pvp serverlerin sahipleri gelecek olan saldırılar nedeni ile günübirlik yedekleme işlemi alıyor ve sunucu üzerindeki veriler kayıt altında oluyor. Bu sayede güvenlik önlemine rağmen saldırı engellenemezse wslik pvp serverlerin sahipleri dosyaları sunucuya tekrarda FTP aracılığı ile olduğu gibi yükleyip oyunu tekrardan kullanıma açabiliyor .


Metin2 Pvp Serverler'e DDoS Saldırısı
DDoS tamamen sunucu ile alakalı bir saldırı adı olup saldırılması istenen adrese milyonlarca kullanıcı gönderiyor ve bu şekilde sunucular bu kadar kullanıcıya dayanmayarak çökme yaşıyor veriler siliniyor . Genellikle keyfi amaçla yapan birçok kişi vardır ve ilk hedefleri metin2 pvp server oluyor . DDoS saldırıları yapmak çok basit olması nedeni ile birçok kişi bu saldırıları gerçekleştirebilir ancak profesyonel olarak yapılmadığı zaman bir suç unsurudur ve cezası vardır. Ancak DDoS saldırısı yapacak olan kişi metin2 pvp serverleri seçiyor çünkü illegal olup şikayet etmeyeceklerini bildiği için rahatlıkla saldırısını yapıyor .
Pvp Serverleri En Avantajlı Şekilde Kullanmak
Kullanıma bağlı olarak pvp serverlerin avantajı artıyor ki hem kullanıcı hem de yayıncı için birçok avantajı vardır. Kullanıcı pvp serverler kullanırken bir çok seçenek bulabiliyor tanıtım sitesi içerisinde bir adrese bağımlı yaşamıyor ve gerektiğinde rest çekerek başka pvp serverler oynamaya başlayabilir . Diğer bir avantajı ise daha önceden denenmiş ve test edilmiş olmasıdır .Yani boş yere dosya indirme olmayacak hatta nasıl olduğu hakkında hiç indirme yapmadan yorumlara bakarak fikir sahibi olabilirsiniz .
« Last Edit: August 12, 2016, 05:02:41 PM by Aymet »