Author Topic: RootJunky, Yine Samsung Koruma Sistemini Aşmayı Başardı!  (Read 702 times)

Aymet

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 108
    • View Profile
RootJunky, Yine Samsung Koruma Sistemini Aşmayı Başardı!
« on: August 15, 2016, 03:45:27 PM »
RootJunky bir kez daha Samsung'un çalınmalara karşı uyguladığı koruma sistemini geçmeyi başardı. Üstelik yeni çıkacak olan Galaxy Note 7 de aynı şekilde tehlikede karşı karşıya gibi görünüyor.


Akıllı telefonlarımız değerli. Pahalılar, bize özel gizli bilgilerimizi barındırıyor üstelik kişiye ait hesaplarımızı içeriyor. Eh, hal böyle olunca kötü niyetli insanlar onları ele geçirmek istiyorlar.
Bazen satmak için, bazen de içlerindeki bilgileri aşırmak için... Fark etmez. Genel olarak 2. el pazarında ortaya çıkan çalıntı telefonlar içerdikleri ek önlemler sayesinde kötü niyetli insanları bir nebze yavaşlatsada önüne geçemiyor.Örnek vermek gerekirse, iOS cihazlar içlerinde aktivasyon kilidi bulunduruyorlar. Samsung ise kendi cihazlarında Fabrika Ayarları Koruması (Factory Reset Protection) kullanıyor. Lakin, bu yöntem pek etkili değil gibi görünüyor.

Galaxy Note 7 de Tehlike Altında Olabilir.RootJunky bir kez daha Samsung'un koruma sistemini geçmeyi başardı başardı. Geçtiğimiz Kasım ayında kırılan Fabrika Ayarları Koruması olayında yine başrolde RootJunky vardı.Bu korumanın hırsızları korumak için yeterli olmadığını bir kez daha dile getiren RootJunky, aşabildiği Samsung cihaz korumalarını eklemeyi de ihmal etmedi.Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S6 Active, Galaxy S6 Edge+,  Galaxy Note 5, Galaxy S7, Galaxy S7 Edge, Galaxy S7 Active ve muhtemelen önümüzdeki dönemde piyasaya sunulacak Galaxy Note 7 modelleri tehlikede gibi görünüyor.
« Last Edit: August 15, 2016, 04:07:27 PM by Aymet »