Author Topic: Android.Fakebank.B: En kurnaz Android yazılımı!  (Read 2352 times)

batuhan

  • Guest
Android.Fakebank.B: En kurnaz Android yazılımı!
« on: August 11, 2016, 02:45:53 PM »
Yeni ortaya çıkan Android zararlısı, banka hesap bilgilerinizi almakla kalmıyor; bankanızın sizi uyarmasını da engelliyor!Kullanıcıların kart, banka bilgilerini ele geçirmekle kalmayıp bankanızın sizi bu konuda uyarmasını da engelleyen fake banka riski ortaya çıkıyor. Güvenlik firması Symantec tarafından fark edilen bu tehdidin Android.Fakebank.B adlı kötü amaçlı yazılım familyasının yeni sürümlerinde yer aldığı belirtiliyor. Bu yeni Truva Atı sayesinde hacker'lar kullanıcıların herhangi bir ödeme kartını da iptal etmesini önleyebiliyor.
İlk olarak 2013'te tespit edilen Fakebank türü zararlılar, bir Android uygulaması gibi davranıyor ve kullanıcıların parasını çalmayı deniyor.
Fakebank.B'nin bu yeni çeşidi kullanıcıların finansal oturum açma verilerini toplamanın ötesinde yapılan telefon çağrılarını da takip edebiliyor. Bu yeni Truva Atı şimdiye kadar sadece Rusya ve Güney Kore'de tespit edildi. Symantec konuyla ilgili yaptığı açıklamada kullanıcıları bilinmeyen uygulama mağazalarından indirmemek daha güvenilir kaynaklardan uygulama indirmek konusunda uyardı.
« Last Edit: August 11, 2016, 02:54:54 PM by Aymet »