Author Topic: Kablosuz Klavyelerin Tehlikesi!  (Read 2368 times)

batuhan

  • Guest
Kablosuz Klavyelerin Tehlikesi!
« on: August 11, 2016, 04:09:28 PM »
USB dongle ile çalışan kablosuz klavyelerin güvenliklerine yönelik yapılan bir test hiç iyi olmadığı ortaya çıktı. Kablosuz klavyelerin üzerinden bilgilerin nasıl kolayca ele geçirildiğini birlikte inceleyelim.Kablosuz klavyeler sağladığı rahat kullanımla işimizi kolaylaştırsa da güvenlik risklerini de beraberinde getiriyor. Bu konudaki en etkileyici araştırmalardan biri Bastille KeySnif+fer tarafından gerçekleştirildi. Sonuçlar birçok kablosuz klavyenin kolayca kırılabildiğini gösteriyor.
Aralarında birçok tanınmış markalarında bulunduğu 12 üreticinin kablosuz klavye modelleri test edildi. Test modellerinden üçte ikisinde  KeySniffer hacklemesi başarılı oldu. USB üzerinden laptop a bağlanan 2.4 GHz anten ve birkaç yazılım ile 75 metre menzildeki kablosuz klavyeleri hackleyebilen ekip, ele geçirdiği bilgisayarlardan yapılan tüm girdileri kendi takip ekranında görebiliyor…
Kişisel gizliliği yerle bir eden bu işlem, banka bilgileri, kredi kartı numaraları ve birçok şifrenin tespit edilmesi amacıyla da kullanılabilir. Yaklaşık 100 doları bulmayan ve kolayca satın alınabilen bileşenler ile yapılan bu işlem oldukça korkutucu.
« Last Edit: August 11, 2016, 04:21:08 PM by Aymet »