Author Topic: Google, Yeni İşletim Sistemi mi Yapacak?  (Read 2452 times)

batuhan

• Guest
Google, Yeni İşletim Sistemi mi Yapacak?
« on: August 15, 2016, 03:38:13 PM »
Google'ın tamamen yeni bir işletim sistemi yapacağı haberleri gün geçtikçe çoğalmaya devam ediyor. Şirketin, yeni işletim sisteminin yeni bir OS yaratabileceği dile getiriliyor.

Google'ın bir süredir yeni bir işletim sistemi üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü biliniyordu.
Şirketin, Chrome OS işletim sistem gerekliliklerini geliştirerek gerçekleştireceği belirtilen projenin planları gün yüzüne çıkmaya başladı.
"Fuschia" adındaki yeni işletim sistemine ilişkin ayrıntılar GitHub üzerinden yayınlandı.
Google'ın yeni os'u
Andoid Police'de yer alan habere göre, yeni sisteme ilişkin bazı bilgiler GitHub üzerinden yayınlandı.
FreeRTOS,  ThreandX'e benzer olarak loT odaklı olacağı ifade edilen işletim sistemi yeni Magenta Kertel'i kullanacak.
Yer alan bilgilerde ayrıca yeni işletim sisteminin tüm akıllı tefonlar ve masaüstü bilgisayar çözümlerine yönelik olarak tasarlanması bekleniyor.
Kendi kullanıcı arabirimini yaratmak için Dart ana programa dili ve Flutter desteğini kullanacak işletim sisteminin materyal tasarıma sahip olacağı dile getiriliyor.