Author Topic: Hologram Bilgisayarlar İlerleyen Dönemlerde Karşımıza Çıka Bilir…  (Read 963 times)

Aymet

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 108
    • View Profile
Microsoft'un HoloLens'e dahil edeceği yeni projesi, Windows işletim sitemli bir  bilgisayarı gözlerinizin önüne getiriyor.
Bilim Kurgu filmlerindeki İstediğiniz yerde, istediğiniz boyutta hatta istediğiniz şekilde gözünüzün önünde aniden bir bilgisayar ekranı beliriyor ve bu ekranı hem sesli komutlarla hem de el hareketleriyle kontrol edeblen hologram bilgisayarlar Microsoft'unWindows Holographic projesi sayesinde gerçek oluyor.
Bildiğiniz üzere teknoloji devi Microsoft, birkaç yıldır arttırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik teknolojilerini birleştiren gözlüğü HoloLens üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Sadece hayal edilen şeyleri HoloLens ile gerçeğe dönüştüren şirket, HoloLens'i yakın zamanda tüketiciler için de satışa sunmayı planlarken 2016 Intel Geliştirici Forumu'nda HoloLens ile ilgili bir haber geldi.


Microsoft'tan Terry Myerson'ın IDF 2016'da yaptığı açıklamaya göre Microsoft, tabletleri ve telefonları gerçek anlamda bir bilgisayara dönüştürmeye çalıştığı gibi benzeri bir amacı Microsoft HoloLens projesinde de uygulayacak.
Önümüzdeki yıl HoloLens'e dahil edilmesi planlanan Windows Holographic sayesinde Windows işletim sistemi, hologram gibi artık gözlerimizin önünde olacak. Tam anlamıyla hologram bilgisayar deneyimini yaşayabileceğiniz Windows Holographic, tam anlamıyla masaüstü bilgisayarlardaki Windows gibi çalışacak. Tabii her ne kadar hologram desek de sadece HoloLens'i takan kişi bu hologramı görebileceği için görüntü aslında ekran üzerinde oluşturuluyor, yani bilim kurgu filmlerindeki mucizeden hala biraz daha uzağız.
Şimdiden onlarca kişiyi heyecanlandıran bu projenin tam olarak ne zaman hayata geçirileceği bilinmiyor.
Haberimizdeki resim Microsoft HoloLens cihazına aittir, şimdilik Windows Holographic projesine ilişkin bir görüntü bulunmuyor.