Author Topic: Başarı Elektronik, KAAN N1 Adındaki İlk Akıllı Telefon Modelini Duyurdu!  (Read 1002 times)

Aymet

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 108
    • View Profile
1989 yılından beri Türkiye piyasasında söz sahibi olan teknoloji şirketlerinden Başarı Elektronik, tam bir fiyat performans canavarı KAAN N1 adındaki akıllı telefonunu tanıttı. Yıllarca Çin, Hindistan ve ABD’deki yerel mobil üretici şirketlerin ürünlerine gıpta ederek bakıp ‘keşke ülkemizde de alternatif çözümler olsa’ diye iç geçiriyorduk. Nihayet hem fiyatı, hem tasarımı hem de özellikleriyle Türkiye pazarına yeni bir soluk getirecekKAAN N1 adındaki akıllı telefon modelinin duyurusu gerçekleştirildi. 30 yıldır mobil telefon distribütörlüğü yapan Başarı Elektronik’e ait KAAN N1, özelliklerine göre gayet makul sayılabilecek bir fiyatla satışa sunulacak.
Komple metal gövdeye sahip olan KAAN N1, 5.5 inç büyüklüğünde ve Full HD IPS ekrana sahip. Android 6.0 Marshmallow işletim sisteminin çalıştıracağı cihazda, 2GHz saat hızında çalışan 8 çekirdekli MediaTek MT6755 işlemci olacak. Grafik işlemcisi ise ARM Mali-T860 MP2.
RAM’ine geldiğimizde gerçekten de şaşırdığımı söylemeliyim. Zira 2 GB de olsa asla sırıtmayacak cihazın RAM’i 3 GB olacak. Dahili hafıza alanı 32 GB olan KAAN N1’de 128 GB’a kadar genişletilebilir microSD desteği yer alıyor.


Çift flaşlı ve otomatik odaklanma özelliklerine sahip 13 MP çözünürlüğünde arka kamerası olan cihazın ön kamerası ise 8 MP olacak. 154.5 x 76.8 x 7.3 mm boyutlarına ve 165 gram ağırlığa sahip KAAN N1’de ayrıca parmak izi sensörü ve 4.5G bağlantı desteği de yer alacak.3000mAh bataryası bulunan KAAN N1’in fiyatı ise gayet makul: 1099 TL.

Satışa ne zaman sunulacağı konusunda henüz bir bilgi yok fakat yakın bir zamanda satışa sunulacağını tahmin ediliyor.