Author Topic: Vivaldi 1.5, Philips Hue Ampul Desteğiyle Geldi!  (Read 875 times)

Aymet Yazılım Doğukan

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 64
    • View Profile
Vivaldi 1.5, Philips Hue Ampul Desteğiyle Geldi!
« on: November 23, 2016, 11:22:08 AM »

Chrome, Firefox ve Opera gibi tarayıcılara alternatif olmayı amaçlayan Vivaldi'nin yeni sürümü, ilginç bir yetenekle geldi!

Bugün yeni bir web tarayıcısı geliştirecekseniz, onun fark edilmesini sağlamanız muhtemelen ziyadesiyle zor olacaktır. Bunun nedeni, çoğu internet kullanıcısının web tarayıcısı seçimini yapmış olması ve geçişin çoğunlukla sıkıntılı olması.

Eski bir Opera yöneticisi tarafından geçen sene piyasaya sürülen Vivaldi, alternatif tarayıcılar arasında sunduğu kişiselleştirme işlevlerinin çokluğuyla ilgi çekiyor. Henüz emekleme aşamasını tamamlamayan tarayıcı, sitelerle ilgili not alma, özel arama alanları ve sekmelerle ilgili ek denetimler gibi işlevlere sahip.

Tarayıcıya 1.5 sürümüyle birlikte eklenen yeni bir özellik ise onu Philips Hue ampullerinizle bağlayabiliyor. Yeni Philips Hue Theme Integration işlevi, Philips'in akıllı ampullerinin renklerini tarayıcınız üzerinden değiştirmenize izin veriyor. Eski Opera CEO'su Jon von Tetzchner, işlevin bir ilk adım olduğunu ancak gelecekte eposta ve web uyarılarını ışıklarımız yoluyla alabileceğimizi düşünüyor.

İş epostalarınızı akşam eve döndükten sonra kırmıya dönen ampulünüzle almak tepenizi attırabilir, ancak işlevin daha ilginç işlerde kullanılabileceğinden eminiz.KAYNAK : CHİP