Author Topic: Programdaki raporlamaları ayrıca Excel programında görüntüleyip düzenleyebilir miyim?  (Read 8108 times)

Aymet Forum

  • Administrator
  • Jr. Member
  • *****
  • Posts: 82
Programdaki raporlamaları ayrıca Excel programında görüntüleyip düzenleyebilir miyim?

CEVAP:
   Aymet Yazılımlarının tüm çeşitlerinde bu işlemi yapabilmeniz mümkün, genel olarak sık kullanılan raporlara ait Excel uyumlu aktarım ve izlenim tabloları programın yükleme aşamasında sisteminize tanımlanmıştır. İşlemi gerçekleştirmek için;

1. Aşama:
ARAÇLAR menüsünden LİSTELER seçimini yapın. Açılan LİSTELER penceresinin sol tarafında bulunan seçim listesinden almak istediğiniz işlem detayını seçin ve LİSTEYİ ÇALIŞTIR butonuna basın.

2.Aşama:
1. Aşama  da yapılan işlem neticesinde açılan ekranda seçmiş olduğunuz işlem detayına ait raporlama Excel formatında ekrana yansımıştır. Bu belgeyi Excel’e aktarmak için; sayfanın satır ve sütun olan herhangi bir bölümünde mouse’unuzun   sağ tuşuna basarak açılan listede EXCEL’E AKTAR seçeneğini seçmeniz yeterliKontrol:
Kaydetmiş olduğumuz işlem detayının bulunduğu dosyaya (*.xls) Windows klasörlerinden geçiş yapın ve çalıştırın.Açılan Excel belgesi biraz önce Aymet yazılımlarında yapmış olduğunuz görüntüleme işleminin düzenleme bölümüdür. Burada Excel programına ait özellikleri kullanabilirsiniz.

Ek Olarak:
   Kullanmakta olduğunuz Aymet Yazılımına ait liste seçim işlemleri standarttır.  İsteğinize uygun liste işlem seçenekleri programcılarımız tarafından ücretli / ücretsiz bir şekilde güncellenebilir.